Jakie są zalety kurtyn paskowych?


Działalność w zakładach produkcyjnych to ciągły rozwój, który obfituje w zupełnie nowe rozwiązania. Jednym z nich jest wynalazek w postaci kurtyn paskowych. Są to zasłony wstęgowe, które oddzielają stanowiska pracy w fabrykach, zakładach usługowych i innych miejscach, gdzie liczy się duża jakość higieny. Kurtyny paskowe stanowią podstawową ochronę przed kurzem, pyłem oraz dużym poziomem hałasu.

Jakie są zalety kurtyn paskowych?

Kurtyny cieszą się dużą popularnością ze względu na możliwości, jakie niosą. Powstają z folii PVC – miękkiego materiału, który jednocześnie jest mocny a zarazem delikatny. Kurtyna pozwala na ciągły ruch i nie ogranicza aktywności pracowników. Ponadto posiada doskonałe właściwości izolacyjne. Sprawdza się w miejscach o wysokiej temperaturze oraz w miejscach narażonych na trudne warunki pracy. Kurtyny paskowe sprawdzają się wszędzie tam, gdzie ważna jest ochrona wzroku i słuchu – w miejscach spawania łukiem elektrycznym, narażonych na duże wibracje oraz miejsca przeciągów. Dodatkowo charakteryzują się szeregiem zalet:
– są proste w montażu,
– można je bardzo łatwo wyczyścić,
-w razie uszkodzenia są proste do naprawy lub wymiany.
Kurtyny są także stosowane przy bramach i w miejscach rozładunku towarów, gdzie chronią przed utratą ciepła. Mogą mieć także szeroki kontakt z żywnością, dzięki temu, że są bardzo sterylne. Na ich powierzchni nie gromadzą się żadne ładunki elektrostatyczne, więc mogą być używane do miejsc, gdzie jest ryzyko pożaru lub nawet wybuchu. Najważniejszą funkcją kurtyn jest ograniczenie swobodnej wymiany powietrza. Likwidują przeciągi i nawiewanie zimnego powietrza do pomieszczeń. Elastyczne folie mają silny opór cieplny i mogą służyć za dobrą izolację termiczną.

W jakich miejscach wykorzystuje się kurtyny paskowe?

Poza zakładami przemysłowymi kurtyny są wykorzystywane w zakładach fryzjerskich, kosmetycznych a nawet na zapleczach punktów gastronomicznych. Można je także spotkać w gospodarstwach, a nawet w dużych salach bankietowych.

Odwiedź nas na: izolacyjnie.pl