Powiększanie ust – najczęściej wybierane zabiegi upiększające


Uroda jest ważna dla każdej przedstawicielki płci pięknej. Duże oczy, zgrabny nos i ponętne usta – która z nas choćby po cichu o tym nie marzy? Zwłaszcza pełne i kształtne wargi o wyraźnie zarysowanej linii uchodzą w oczach mężczyzn za niezwykle atrakcyjne. Z początku słyszało się tylko o znanych celebrytkach, które postanowiły zdecydować się na małą dawkę ingerencji w swoją urodę. Dziś nawet przeciętne obywatelki wybierają zabieg powiększania ust. Najpopularniejsze jest wstrzykiwanie kwasu hialuronowego oraz liposukcja. Dlaczego właśnie te dwie metody cieszą się takim powodzeniem?

Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem skóry, jak również z uwagi na jego wysokie właściwości nawilżające, częstym dodatkiem do kosmetyków. Aplikowanie więc tego rodzaju preparatu nie wiąże się z żadnym ryzykiem. Dzięki niemu włókna kolagenowe i cząsteczki wody łączą się we właściwy sposób, co z kolei sprawia, że poprawia się kondycja skóry. Jest ona odżywiona i nawilżona.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym przynosi natychmiastowy efekt. Usta są objętościowo większe, ładnie zarysowane, jędrne i nabierają naturalnego, różowego koloru. Ilość dawkowana przez kosmetologa zależy od nas i od naszych potrzeb. Zabieg nie przynosi dożywotnich rezultatów, trzeba go powtarzać co jakiś czas.

Medycyna estetyczna oferuje również usługę w postaci liposukcji ust. Jest to rozwiązanie wybierane przez wiele pacjentek ze względu na wysoki poziom jego bezpieczeństwa. W tym wypadku naturalnym wypełniaczem jest tłuszcz odsysany z innych partii ciała pacjentki np. ud, czy pośladków, a następnie oczyszczany i selekcjonowany. Przeszczep własnej tkanki tłuszczowej nie powoduje reakcji alergicznych. Poza wypełnieniem warg zabieg umożliwia ich odmłodzenie i regenerację. Efekt może utrzymywać się nawet do kilku lat.

W dzisiejszych czasach inwazyjne zabiegi upiększające nie budzą już kontrowersji. I faktycznie, dopóki metody te nie są szkodliwe dla zdrowia, a wręcz przeciwnie, niosą za sobą korzyści, nie ma w nich szokującego.